PRZYGOTOWANIE PLIKU DO DRUKU

  1. Format pliku: PDF, JPG, TIF, CDR
  2. Kolorystyka pliku: w przestrzeni CMYK
  3. Czcionki: zamienione na krzywe. W przypadku braku zmiany tekstu na krzywe czcionki zostaną przekształcone automatycznie na inne (inny wygląd tekstu, możliwość braku polskich fontów).
  4. Bitmapy: w przestrzeni CMYK lub Grayscale, rozdzielczość 300-350 dpi, wielkość w skali 1:1
  5. Spłaszczenie: plik nie powinien zawierać warstw, kanałów, itp. Aby uniknąć nieoczekiwanych rezultatów, wszystkie warstwy graficzne powinny być spłaszczone.
  6. Spady w pliku: 2 mm dla każdej ze stron pracy. Spad to grafika wyciągnięta poza format docelowy pracy (poza krawędź cięcia). Spady gwarantują, że grafika będzie dochodziła do samej krawędzi pracy. Brak spadów może spowodować powstanie białych marginesów.
  7. Marginesy bezpieczeństwa: 3mm od krawędzi pracy. Margines to przestrzeń, w której nie powinny się znajdować żadne istotne elementy - teksty, grafiki, logotypy. Zachowanie marginesu w pliku pozwala na bezpieczne przycięcie pracy do formatu docelowego.
  8. Pasery w pliku: punkty wyznaczające linie cięcia. Są to znaki w postaci cienkiej kreski poza formatem docelowym pokazujące, w którym miejscu ma zostać przycięta praca.
  9. Bigowanie (zginanie) pracy: punkty wyznaczające linie gięcia powinny być umieszczone poza formatem docelowym. Umożliwiają one właściwe, zgodne z projektem wykończenie pracy.
  10. Prace wielostronicowe: powinny być zapisane w jednym pliku, zawierającym wszystkie strony, również puste (bez zadruku).
Przygotowanie pliku do druku MONOC DRUK
UWAGA!

Obraz wyświetlany na ekranie monitora, jak i wydruk z domowej drukarki, nie są wartościami wzorcowymi, nie odzwierciedlają docelowej kolorystyki.

KONTAKT
tel. +48 607 987 423
tel. +48 601 74 71 78

O firmie


Nasza firma posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży poligraficznej, zbudowane na wieloletniej współpracy z producentami. Nowoczesny park maszynowy pozwala nam na kompleksową obsługę każdego zamówienia. Drukujemy zarówno małe, jak i duże nakłady wedle Twoich potrzeb. Wszystkie zlecenia zawsze wykonujemy starannie, terminowo i profesjonalnie oraz w bardzo atrakcyjnej cenie.

ATUTY NASZEJ FIRMY

Złóż zamówienie i dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów! Jesteśmy dla Ciebie!

MONOC DRUK

Dojazd